Touristenservice Zakopane

Notizbuch (0)
    
Homepage » Attraktionen in der Umgebung » Felsen, Felsengruppen » Dolina Huciańska
Rekreacja w Zakopanem
Atrakcje w Zakopanem
 
 
 

Empfohlene Übernachtung

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Zakopanego
E-mail
 
 

Dolina Huciańska

Kategorie
Felsen, Felsengruppen,
 
Dolina Huciańska
Fotogalerie sehen
 

Dolina Huciańska jest orograficznie prawym odgałęzieniem Doliny Chochołowskiej. Wylot Doliny Huciańskiej mieści się niedaleko polany Huciska. Dolina jest wcięta między stoki wzniesień reglowych. Od strony północnej są to Klinowa Czuba i Wierch Kuca, od strony wschodniej Wierch Spalenisko i Mały Opalony Wierch, od strony południowej Spalona Czuba oraz Jamska Czuba.

Dolina Huciańska rozciąga się przez polanę Huciska w kierunku wschodnim. W górnym końcu dolina rozgałęzia się na dwie odnogi. Główny ciąg doliny zakręca na północny zachód, natomiast w kierunku południowo-zachodnim rozciąga się odnoga o nazwie Kamienny Żleb.

Dolina Huciańska w całości mieści się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednak nie jest ona własnością parku. Właścicielem doliny jest Wspólnota Uprawnionych Ośmiu Wsi. Wspólnota owa prowadzi działalność gospodarczą na terenie doliny, jednak pod ścisłą kontrolą Tatrzańskiego Parku Narodowego. Działalność Wspólnoty sprowadza się do tak zwanego wypasu kulturowego oraz do gospodarki leśnej.

Doliną Huciańską spływa potok o nazwie Huciańska Woda, a głównym dopływem tegoż potoku jest Kamienny Potok, który spływa z Kamiennego Żlebu. Kiedyś na stokach doliny, w Klinowej Czubie zlokalizowane były kopalnie rud metali o nazwie Huciańskie Banie. Wzdłuż polany wiedzie droga gospodarcza. Dolina Huciańska niestety jest niedostępna dla ruchu turystycznego, jednak można ją obejrzeć z polany Jamy znajdującej się przy szlaku turystycznym znakowanym na czarno - przy Ścieżce nad Reglami.

Kommentare
 
In der Nähe
 
 
 
 
Fürs Wochenende
Konferenzen, Schulungen
Integrationsveranstaltungen
Für Aktive
Mit der Familie
mehr »
 

Wetter in Zakopane

Temp.
0 °C
Regen 0.0 cm
Schnee 0.0 cm
Wind 0 km/h
  Einzelheiten »
 
 

Statistik


Gäste on-line: 10
Besuche heute: 308
Besuche insgesamt: 5293055
seit: 2012-10-11
Generierungszeit: 0.24
 
 

Sehen Sie auch


 
Freunde
© 2007-2021 MalowniczeZakopane.pl
Jegliche Rechte vorbehalten.
Zakopane - wir präsentieren Hotels, Übernachtungen, Spa, Denkmäler und viel mehr...
Hotelisko.pl